Consumptie Nederlanders neemt toe
In augustus hebben Nederlanders voor het eerst in vier jaar weer meer geld uitgegeven dan in dezelfde maand een jaar eerder. De nationale consumptie nam toe met 1,5 procent, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Geld voor woning
Nederlanders gaven afgelopen augustus met name geld uit aan duurzame goederen. De aanschaf van onder andere kleding en woninginrichting lag 6,6 procent hoger dan in augustus 2013. Zowel aan voedings- en genotsmiddelen als aan diensten werd 0,9 procent meer uitgegeven.
Financiële situatie toekomst
De toename van de consumptie volgt op drie jaren van krimp. In mei, juni en juli van dit jaar leken de uitgaven al te stabiliseren ten opzichte van vorig jaar. Ook voor oktober zijn de vooruitzichten goed. Consumenten zijn nu bijvoorbeeld minder negatief over hun financiën in het komende jaar.